ACTIVITĂŢI ŞI DISCIPLINE LA SEDIUL CENTRAL DIN TÂRGU-JIU
Anul şcolar 2015-2016

Canto muzică uşoară
Coordonatori: Sorin Bivolaru, Tudorel Ciobanu, Petruţa Valentin

Canto muzică populară
Coordonatori: CameliaArgint, Cristina Boian, Liliana Maria Neoagă, Olimpia Bălăşoiu, Munteanu Alina, Ion Drăgan, Căpitănescu Raluca Elena, Nanu Emilia, Luca Adrian

Canto muzică clasică
Coordonator: Bălăşoiu Olimpia

Vioară
Coordonatori: Narcis Iacob, Adrian Luca, Ioana Valentina Străjer, Andrei Carcalicea, Stoichin Nicolae Constantin

Pian
Coordonatori: Mihaela-Sanda Popescu, Luiza Bodnar, Stan Ionuț

Clarinet, saxofon
Coordonator: Vasile Gheorghe

Chitară
Coordonator: Sorin Bivolaru, Tudorel Ciobanu, Petruţa Valentin

Nai, fluier
Coordonator: Ştefan Popescu, Ciprian Popescu

Orgă, acordeon
Coordontaor: Constantin Argint, Constantin Stana, Luca Adrian

• Ţambal
Coordonator: Cristi Fieraru

Pictură, grafică
Coordonator: Loreta Nicolcea, Piscureanu Oana

• Actorie
Coordonator: Ciochia Pompiliu

Artă fotografică
Coordonator: Vasile Pleșa

Dans modern, balet
Coordonator: Camelia Costea, Carmen Mărgulescu

Dansuri populare
Coordonator: Saraolu Valeriu

Corepetiţie:
Pană Alin – catedra de canto muzică populară
Stan Ionuţ-Alexandru – catedra de canto muzică populară
Lilea Dumitru-Daniel – catedra de canto muzică populară
Zorzon Valerică – catedra de canto muzică populară
Tiţa Eugen – catedra de canto muzică populară
Argint Nicoleta – catedra de canto muzică populară

ACTIVITĂŢI DE INSTRUIRE LA SECŢIILE EXTERNE DIN JUDEŢUL GORJ
Anul şcolar 2015-2016

1. Secţia externă Alimpeşti
Iconărit – instructor: Georgiana Coconu

2.Secția externă Arcani
Dans popular – instructor: Pițigoi Rodica
Canto muzică populară – instructor: Parnică Bobirci Maria Mădălina
Țesături – instructor: Arapu Liliana

3. Secţia externă Baia de Fier
Dans popular – coregraf: Ciora Nicolae
Canto muzică populară – instructor: Măgureanu Ana
Țesături – instructor: Flondor Maria

4. Secţia externă Bălăneşti
Ţesături tradiţionale – instructor: Valentina Gheorghe

5. Secţia externă Bălcesti (Com. Bengeşti-Ciocadia)
Grupul folcloric „Bălceştii Măriei” – instructor: Lăzăroiu Popescu Elena

6. Secţia externă Băleşti
Grup vocal folcloric – instructor: Istudor Diana
Olărit – instructor: Coneru Dumitru
Dans popular – instructor: Lăzăroiu-Popescu Elena, corepetitor Trohonel Gicu

7. Secţia externă Bîlteni
Grup vocal-folcloric  – instructor: Barbonie-Bobină Mădălina, corepetitor: Trăistaru Marcel

8. Secţia externă Borăscu
Fluier – instructor: Păsărescu Petre
Dans popular – instructor: Păsărescu Mihail

9. Secţia externă Bumbeşti-Jiu
Canto muzică uşoară, chitară, orgă electronică – instructor: Alexandru Spătaru
Ansamblu de datini şi obiceiuri populare – instructor: Vancea Daniel, corepetitor: Falcue Constantin
Canto muzică populară – instructor: Căpitănescu Elena Raluca
Arta lemnului, sculptură – instructor: Mischiu Rodica Daniela

10. Secţia externă Căpreni
Dansuri populare – instructor: Tănăsoiu Ion

11.Secția externă Crasna
Arta lemnului  – instructor: Rotaru Nicolae

12. Secţia externă Padeș (Cloşani)
Ansamblul de datini si obiceiuri „Roua”  – instructor: Carmen Sarcină

13. Secţia externă Dragoteşti
Fluier – instructor: Petre Păsărescu
Dansuri populare – instructor: Mihai Păsărescu

14. Secţia esternă Fărcăşeşti
Grup vocal folcloric – instructor: Pană Teodora, corepetitor: Pană Alin

15. Secţia externă Peştişani
Ţesături tradiţionale – instructori: Ileana Tudorescu
Iconărit, Gureni – instructor: Vasile Lidia Adriana

16. Secția externă Jupânești
Ansamblu coral – instructor: Boțoteanu Valentin

17. Secţia externă Licurici
Dansuri populare  – instructor: Tănăsoiu Ion

18. Secţia externa Motru
Pictură – instructor: Ioana Modoran
Vioară – instructor: Feraru Gavril

19. Secţia externă Muşeteşti
Grup vocal-folcloric – instructor: Balan Elena

20. Secţia externă Negomir
Grup de fluieraşi; dansuri populare  – instructor: Ion Luican
Grup vocal folcloric – instructor: Carcalicea Elena-Amelia, corepetitor: Argint Nicoleta, Stoichin Nicolae Constantin

21. Secţia externă Oraşul Novaci
Fluier, saxofon – expert: Lianu Ion
Artă decorativă, sat Pociovaliște – expert: Daciana Ungureanu

22. Secţia externă Polovragi
Dans popular, datini și obiceiuri – instructor: Epure Andreea
Ţesături tradiţionale, cusături – instructor: Maria Dinoiu
Împletituri, arta lemnului – instructor: Ion Roşu

23. Sectia externă Rovinari
Vioară, canto muzică populară, dans popular – instructor: Burlan Grigore

24. Secţia externă Runcu
Dansuri populare (Bâlta) – instructor:Constanţa Pobirci , corepetitor: Stoichin Nicu
Dansuri populare (Runcu și Dobriţa)  – instructor: Maria Sârbu-Gugu, corepetitor: Stoichin Nicolae

25. Secţia externă Scoarța
Ansamblu coral – instructor: Boţoteanu Valentin, corepetitor: Dragomirescu Cosmin

26. Sectia externă Stăneşti
Grup de fluieraşi – instructor: Popescu Maria

27. Sectia externa Stejari
Grup vocal-folcloric – instructor: Florea Marius
Chitară – instructor: Petruţa Valentin
Dansuri populare – instructor: Mirulescu Ştefan
Nai – instructor: Şoşoi Dumitru Daniel

28. Secţia externă Stoina
Dansuri populare – instructor: Carmen Daniela Jianu

29. Secţia externă Târgu-Cărbunesti
Chitară, canto muzică ușoară – instructor: Petruța Valentin
Vioară, chitară, orgă electronică – instructor: Buligiu Constantin

30. Secţia externă Teleşti
Ţesături tradiţionale – instructor: Elena Popescu

31. Secţia externă Tismana
Vioară – expert: Sorin Bivolaru
Ansamblul de datini si obiceiuri „Tisa” – instructor: Maria Mischie
Iconărit – instructor: Miuţe Valeria
Ţesături, cusături populare – instructor: Tantan Florin
Pictură – instructor: Tîlvescu Gabriela
Ţesături tradiţionale, Sohodol – instructori: Filomela Tistere, Claudia Draghescu
Ţesături tradiţionale, Topești – instructori: Mihaela Văcariu

32. Secţia externă Ţicleni
Vioară, chitară, orgă electronică – instructor: Buligiu Constantin

33. Secția externă Vladimir
Dans popular – instructor: Tănăsoiu Ion

DOWNLOAD: taxe de scolarizare 2015-2016